Ndërlidhjet

30 ditë paraburgim për Ukë Rugovën


Ilustrim
Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim për shqiptimin e masës së paraburgimit prej një muaji për Ukë Rugovën, Izet Beqirin dhe Florian Petanin.

Kurse të tjerëve, u është caktuar masa e arrestit shtëpiak në afat prej 30 ditësh.

Misioni i Bashkimit Evropian për sundim të ligjit, EULEX ka arrestuar dy ditë më parë deputetin Ukë Rugova, i biri i presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

Arrestimi është bërë nën dyshimet për përfshirje në krim të organizuar.
XS
SM
MD
LG