Ndërlidhjet

Haradinaj në SHBA, takon zyrtar të lartë të shtetit


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, po merr pjesë në ceremoninë e Lutjeve të Mëngjesit, në ShBA.

Gjatë kësaj ceremoni, kryetari Haradinaj u takua me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.

Haradinaj, gjatë ditës ka pasur takime të ndara, edhe me zëvendësndihmës-Sekretarin Amerikan, Hoyt Yee dhe me Drejtorin për Çështjet e Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore.

Në këto takime, njofton AAK është bisedua për zhvillimet në Kosovë dhe për perspektiven e Kosovës pas zgjedhjeve që do të mbahen në këtë vit.
XS
SM
MD
LG