Ndërlidhjet

Soçi: Medalja e parë e artë për sportistin amerikan


Sage Kotsenburg
Medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike Dimërore në Soçi e ka fituar sportisti amerikan, Sage Kotsenburg.

Në disiplinën e rrëshqitjes në dërrasë (snowboarding), që u mbajt sot, ai fitoi para norvegjezit, Staale Sandbech, dhe kanadezit, MarkMcMorris.

Aktualisht në program janë garat në rrëshqitjen e shpejtë në 5 mijë metra, ku prinë Rusia.
XS
SM
MD
LG