Ndërlidhjet

Nxënësit në Pejë, kërkojnë siguri në shkolla


Ilustrim
Nxënësit e shkollës ekonomike “ Ali Hadri” në Pejë, me moton “stop vrasjeve” dhe”duam siguri”, kanë mabjtur një protestë, duke kërkuar siguri me të madhe në shkolla nga ana e Policia e Kosovës.

Në një njoftimi nga Policia e Kosovës, thuhet se protesta ishe e qetë dhe në te morën pjesë rreth 250 nxenës.

Protesta kishe nis nga stacioni i autobusëve në Pejë në drejtim të stacionit të policisë, ku aty protestuesit kanë ndaluar për 10 minuta.

Në Pejë dhe në Mitrovicë, para pak ditësh, kanë ndodhur dy therrje me thikë, ku si pasoj kanë humbur jetën dy nxënës.
XS
SM
MD
LG