Ndërlidhjet

Stuhia e acartë ngërthen lindjen e Kanadasë


Ilustrim
Një superstuhi dëbore që ka paralizuar trafikun, ka anuluar dhjetëra fluturime dhe ka ndërprerë energjinë elektrike në brigjet lindore të SHBA-së, është drejtuar drejt lindjes së Kanadasë.

Reshje të dendura bore, të shoqëruara me erëra të fuqishme, kanë mbërthyer disa zona nga Kuebek deri në Njufaundllend.

Autoritetet kanë mbyllur një seksion prej 200 km të autostradës Trans-Kanadeze në Kuebec.

Në SHBA, stuhia ka shkaktuar dhjetëra të vdekur.
XS
SM
MD
LG