Ndërlidhjet

Dy të vdekur nga moti i ligë në Angli


Ilustrim
Dy persona kanë vdekur nga erërat e forta dhe shirat e furishëm që kanë përfshirë Anglinë.

Më shumë se 100,000 shtëpi janë pa energji elektrike dhe paralajmërimet për mot të keq janë në fuqi për shumë pjesë të Britanisë së Madhe.

Erërat me fuqi deri në 133 kilometra në orë kanë shkaktuar çrregullime edhe në rrugë dhe hekurudha.
XS
SM
MD
LG