Ndërlidhjet

SHBA mund Rusinë në hokej në akull


Soçi, 15 shkurt 2014.
Shtetet e Bashkuara kanë mposhtur Rusinë me rezultat 3:2 në hokej në akull, në Lojërat Olimpike në Soçi.

Në ndeshjen e vlefshme për grupin A, lojtari amerikan T.J Oshie ka shënuar golin e fitores.

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka përcjellë lojën.

Shtetet e Bashkuara kanë pesë pikë në Grupin A, Rusia, katër, Sllovenia tri dhe Sllovakia 1.

Në rrethin e tretë të dielën, Rusia do të përballet me Sllovakinë.
XS
SM
MD
LG