Ndërlidhjet

Katër të vrarë, përfshirë turistë, në Egjipt


Sinai - foto arkivi
Policia në Egjipt thotë se katër persona, përfshirë turistë të huaj, janë vrarë nga një shpërthim në Sinai, pranë kufirit me Izraelin.

Shpërthimi ka ndodhur në një autobus turistësh dhe së paku tre nga të vrarët besohet të jenë koreanojugorë.

Shkaku i tij nuk është ende i qartë, ndonëse forcat egjiptiane të sigurisë vazhdojnë të luftojnë militantët në zonën e Sinait.
XS
SM
MD
LG