Ndërlidhjet

Njëmbëdhjetë të vdekur nga bora në Japoni


Japoni - foto arkivi
Së paku 11 persona kanë vdekur nga stuhia rekorde e borës që ka përfshirë Japoninë.

Qindra njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre në zonat ku bora ka arritur në një metër trashësi.

Bora po ashtu ka detyruar shumë aeropote të anulojnë fluturimet.

Agjencia e lajmeve Kyodo ka raportuar për të vdekur në disa prefektura pranë Tokios, si dhe në ishullin Kyushu.
XS
SM
MD
LG