Ndërlidhjet

Të paktën dy persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i gazit të hënën në Izrael.

Incidenti është regjistuar në veri të shtetit, në qytetin bregdetar Acre, njoftoi policia, ndërsa pjesë të një ndërtesë janë shembur nga shpërthimi.

Sipas forcave të rendit, pesë persona llogariten si të zhdukur nga ky incident.
XS
SM
MD
LG