Ndërlidhjet

Sulme të reja vdekjeprurëse në Bagdad


Irak
Raportet nga Iraku thonë se së paku shtatë persona janë vrarë nga sulmet me bomba në Bagdad.

Ato vijnë një ditë pasi një seri e shpërthimeve të makinave bomba në kryeqytetin irakian, ka vrarë së paku 16 njerëz.

Dhuna në Irak ka marrë më shumë se 1,450 jetë njerëzish qysh në fillim të vitit.

Tensionet midis pakicës sunite dhe shumicës shiite mbeten të larta.
XS
SM
MD
LG