Ndërlidhjet

Talibanët sulmojnë favoritin presidencial në Afganistan


Abdullah Abdullah
Talibanët kanë marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj konvojit të kandidatit presidencial në Afganistan, Abdullah Abdullah.

Në sulmin që ka ndodhur sot në Kabul mësohet se akush nuk është lënduar.

Një zëdhënës i talibanëve ka thënë se tre roje të Abdullahut janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur.

Abdullah, ish-ministër i Jashtëm i Afganistanit, konsiderohet si favorit për zgjedhjet presidenciale të 5 prillit.
XS
SM
MD
LG