Ndërlidhjet

Bjoerndalen, olimpiku më i suksesshëm dimëror


Ole Einar Bjoerndalen
Ole Einar Bjoerndalen është bërë olimpiku më i suksesshëm dimëror i të gjitha kohërave, duke fituar 13 medalje.

Të mërkurën, ai ka fituar medaljen e artë në garën e biatlonit, në Lojërat Olimpike Dimërore, që po zhvillohen në Soçi të Rusisë.

Trembëdhjetë medaljet e tij përfshijnë tetë të arta, katër të argjendta dhe një të bronztë.
XS
SM
MD
LG