Ndërlidhjet

Ashton: “Start i mirë” në bisedimet atomike me Iranin


Catherine Ashton dhe ministri i jashtëm iranian Javad Zarif duke dhënë deklaratë për media pas takimeve në Vjenë
Gjashtë fuqitë botërore dhe Irani kanë bërë “start të mirë” gjatë bisedimve shumë produktive këtë javë, për programin atomik të Iranit, dhe do të takohen përsëri më 17 mars, ka thënë sot në Vjenë, përfaqëeusesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton.

Këto komente para gazetarëve, ajo i bëri pas takimeve të datës 18 e deri më 20 shkurt.

Zonja Ashton theksoi se të dy palët i kanë identifikuar çështjet, që do të shqyrtohen në negociatat e ardhshme.
XS
SM
MD
LG