Ndërlidhjet

Disa sportistë ukrainas largohen nga Soçi


Soçi
Për shkak të përleshjeve të përgjakshme në rrugët e Kievit, disa anëtarë të ekipit olimpik të Ukrainës kanë vendosur të lënë më herët Lojërat Olimpike në Soçi.

Zëdhënësi i Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, Mark Adams, nuk ka dhënë detaje për numrin e tyre.

Raportet thonë se skiatroja Bogdana Matgsotska dhe babai i saj, që është edhe trajner i saj, janë në mesin e atyre që janë tërhequr nga garat.

Ata kanë dhënë deklarata pro opozitës.
XS
SM
MD
LG