Ndërlidhjet

BE vendos sanksione për Ukrainën


Kiev, 20 shkurt 2014.
Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian janë pajtuar që të vendosin sanksione kundër zyrtarëve ukrainas, të cilët konsiderohen përgjegjës për dhunën e kësaj jave dhe përdorimin e tepruar të forcës.

Masat e miratuara sot, në një takim të jashtëzakonshëm në Bruksel, përfshijnë ndalesa të vizave dhe ngrirje të aseteve.

Shtetet e Bashkuara kanë thënë të mërkurën se kanë vendosur sanksione kundër 20 zyrtarëve ukrainas.
XS
SM
MD
LG