Ndërlidhjet

Hollande: Të zbatohet plotësisht marrëveshja në Ukrainë


Presidenti i Francës, Francois Hollande.
Presidenti i Francës, Francois Hollande, i ka bërë thirrje Qeverisë së Ukrainës dhe opozitës që të zbatojnë plotësisht dhe sa më parë marrëveshjen e arritur, për t’i dhënë fund konfliktit.

“Pas dhunës së papranueshme, të patolerueshme të pajustifikueshme që ka zhytur Ukrainën në zi, presidenti bën thirrje për zbatim të plotë të marrëveshjes së saponënshkruar”, ka thënë zyra e zotit Hollande.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG