Ndërlidhjet

Rikallo: Shqiptarët po dalin më në numër sesa përpara


Ilustrim
Nenad Rikallo, anëtari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, tha sot se përqindja e popullatës që i është përgjigjur ftesës për të dal në votime ditën e diele, është e njëjta me ciklin që u zhvillua më 1 dhjetor.

Ai ka përcjell rezultatet jo-zyrtare, sipas të cilave, deri në orën njëmbëdhjetë 1,548 qytetarë kanë votuar.

Prej këtij numri sipas tij, 1,404 fletëvotime janë të rregullta, kurse 144 janë vota me kusht.

Rikallo ka nënvizuar se vërehet një përgjigje më e mirë e qytetarëve pas orës 12, në qendrat e votimit në Suhadoll, Mahallën e Boshnjakëve dhe tek Përmendorja.

Sipas tij, shqiptarët “po dalin më në numër sesa në zgjedhjet e mëparshme”.

“Meqë është vetëm një komunë në pyetje, ne në KQZ presim që deri në orën 23h të dalim me rezultatet përfunditare”, ka thënë Rikallo.

Ai shtoi se rezultatet e para për partitë politike do të nxirren qysh në orën nëntë të mbrëmjes.
XS
SM
MD
LG