Ndërlidhjet

Kërkohet zgjatja e paraburgimit për Ivanoviqin


Oliver Ivanoviq
Prokurori i EULEX-it ka kërkuar zgjatjen e paraburgimit për udhëheqësin e Iniciativës Serbia, Demokracia, Drejtësia, Oliver Ivanoviq, të dyshuar për krime ndaj shqiptarëve të Kosovës, ka thënë për agjencinë Beta zëdhënësja e misionit evropian, Irina Gudeleviq.

Ajo ka sqaruar se vendimi për këtë kërkesë do të sillet nesër.

Politikani serb i Kosovës është arrestuar më 27 janar dhe atij i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.
XS
SM
MD
LG