Ndërlidhjet

Putin urdhëron stërvitje luftarake


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin.
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka urdhëruar disa stërvitje urgjente, për të testuar gatishmërinë luftarake të forcave të armatosura në Rusinë qendrore dhe perëndimore.

Ministri i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, ka thënë se Putini ka lëshuar urdhrin paraditen e sotme.

Stërvitjet vijnë derisa vazhdojnë tensionet në Ukrainë, fqinjin perëndimor të Rusisë, pas përmbysjes së presidentit Viktor Yanukovych.
XS
SM
MD
LG