Ndërlidhjet

Së paku 40 të vrarë nga sulmet në Bagdad


Irak - foto arkivi
Dhjetëra njerëz janë vrarë dhe plagosur nga sulmet me bomba, të enjten në Bagdad.

Sulmi më vdekjeprurës ka ndodhur në një treg të qarkut Sadr Siti, duke vrarë së paku 31 persona.

Dy sulme të tjera në lagje të banuara me shumicë shiite kanë vrarë pesë njerëz, përkatësisht katër.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë asnjë grup, ndonëse dyshimet bien mbi kryengritësit sunitë.
XS
SM
MD
LG