Ndërlidhjet

Gjuriq: Serbia e do sa më parë Asociacionin


Marko Gjuriq, këshilltar i presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliq.
Marko Gjuriq, këshilltar i presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka thënë se Serbia do të bëjë çmos që formimi i Asociacionit të komunave serbe të ndodhë sa më parë.

"Ne jemi të përqendruar që komunat të konstituohen sa më shpejt, që sa më parë të nisim formimin e Asociacionit, ndërsa përfaqësuesit e Prishtinës duhet të mundësojnë që ky proces të zhvillohet i papenguar", ka thënë Gjuriq, raporton B92.

Sipas tiij, Asociacioni është moment vendimtar për Serbinë dhe për mbijetesën e serbëve në Kosovë.
XS
SM
MD
LG