Ndërlidhjet

Ukrainë: Qindra persona të armatosur e bllokojnë bazën në Krime


Pamje e sotme para Ambasadës së SHBA-ve në Kiev të Ukrainës
Ministria e mbrojtjes e Ukrainës thotë se një grup prej afro një mijë njerëzve të armatosur e të paidentifikuar po e bllokojnë hyrjen në bazën e kufitarëve të Ukrainës në gadishullin e Krimesë.

Ministria tha sot se “një mijë luftëtarë të armatosur dhe afro 20 kamionë po e bllokojnë perimetrin e brigadës së 36-të të kufitarëve...në Perevalne”.

Në njoftimin e ministrisë nuk precizohet se çfarë kombësie kanë personat e armatosur.
XS
SM
MD
LG