Ndërlidhjet

Hague: Integriteti territorial i Ukrainës është shkelur


William Hague
Sekretari i jashtëm britanik, William Hague, thotë se sovraniteti dhe integriteti territorial i Ukrainës është shkelur nga Rusia.

Këto komente ai i bëri sot, pak kohë pasi ateroi në aeroportin e Kievit, ku planifikon takime me zyrtarët e Ukrainës.

Zoti Hague u ka bërë thirrje të dy palëve në krizën e Ukrainës që ta shmangin konfliktin.
XS
SM
MD
LG