Ndërlidhjet

“Graviteti” fiton më së shumti çmime Oskar


Ilustrim
Filmi ‘thriller’ “Graviteti” ka fituar numrin më të madh të çmimeve Oskar, ndërsa drama historike “12 vjet skllav” është shpallur realizimi më i mirë.

“Graviteti”, ashtu siç edhe është pritur, ka fituar çmime për efektet vizuele, montazhin, përzierjen e zërit dhe kamerës, si dhe për muzikën më të mirë orgjinale.

Ceremonia e 86-të e dhënies së çmimeve Oskar është mbajtur në teatrin Double në Hollivud të Shteteve të Bashkuara.

Regjisori më i mirë është shpallur Alfonso Cuaron, i filmit Graviteti, ndërsa aktorët më të mirë Cate Blanchett dhe Matthew McConaughey.
XS
SM
MD
LG