Ndërlidhjet

Zgjatet paraburgimi për Dragolub Delibashiqin


Ilustrim
Gjyqtari i procedurës paraprake i Gjykatës Themelore në Mitrovicë ka aprovuar kërkesën e Zyrës së Prokurorisë Speciale të Kosovës dhe ka urdhëruar zgjatje dymujore të paraburgimit për Dragolub Delibashiqin, njofton EULEX-i.

Delibashiq është arrestuar më 4 shkurt në veri të Mitrovicës.

Ai dyshohet për nxitje për të kryer vrasje të rëndë dhe nxitje për të kryer tentim-vrasje të rëndë.
XS
SM
MD
LG