Ndërlidhjet

Kanë nisur bisedimet midis Ukrainës dhe Rusisë


Kryeministri i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk.
Kryeministri i përkohshëm i Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, ka thënë se qeveria e tij ka kontaktuar udhëheqësit rusë, në përpjekje për zgjidhjen e krizës në Krime.

Yatsenyuk ka folur për gazetarët në Kiev, pasi ka takuar sekretarin amerikan të shtetit, John Kerry.

Yatsenyuk ka thënë se “bisedimet tani për tani po zhvillohen me nervozizëm, porse hapi i parë është bërë”.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG