Ndërlidhjet

Estoni: Biseda mes ministrit dhe Ashton, bisedë autentike


Shefja për politikë tw jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton
Ministria e Jashtme e Estonisë, ka bërë me dije se biseda tekefonike e publikuar në mes të ministrit Urmas Paet dhe shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton është bisedw autentike.

Por, ministria ka hedhur poshtë se minsitri Paet nw njw deklaratw ka thënë se koalicioni i ri në Ukrainë është i përfshirë në dhunën vdekjeprurëse në Kiev.

Përmes sqarimit të Ministrisë së Jashtme, ajo ka bërë me dije se biseda mes Ashton dhe Paet ka ngjarë më datën 26 shkurt dhe atë pas vizitës që ministri i jashtëm pati në kryeqytetin ukrainas, Kiev.
XS
SM
MD
LG