Ndërlidhjet

Thaçi grave: Faleminderit që jeni shtyllë e shoqërisë


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi.
“Do të arrijmë një shtet me të vërtetë të drejtë, vetëm atëherë kur gruaja të jetë e barabartë me burrat”.

Kështu ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas.

Përmes një postimi në Facebook, ai u ka uruar 8 Marsin të gjitha grave me, siç ka thënë, “një faleminderit të madhe që janë shtyllë e shoqërisë dhe familjeve tona”.
XS
SM
MD
LG