Ndërlidhjet

Me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, shtatë femra kanë protestuar të zhveshura para piramidës së qelqtë të Muzeut Louvre në Paris, kundër shtypjes së grave.

Duke mbajtur flamuj të Tunizisë, Iranit, Francës dhe flamurin me ngjyra ylberi, ato janë zhveshur para hyrjes në muze dhe pastaj kanë ecur buzë piramidës.

Aktivistet kanë brohoritur “liri, laicizëm, barazi” para turistëve të habitur, shumë prej të cilëve kanë incizuar skenën me telefona celularë.
XS
SM
MD
LG