Ndërlidhjet

Yanukovich: Jam ende president i Ukrainës


Viktor Yanukovich duke e paraqitur deklaratën e tij të sotme në qytetin rus Rostov-mbi-Don
Presidenti i përbysur i Ukrainës, Viktor Yanukovich, tha sot se është ende president dhe mbetet komandant i forcave të armatosura të këtij vendi.

Gjatë një konference për shtyp sot në qytetin rus, Rostonv-mbi-Don, Yanukovich theksoi se synon të kthehet në Kiev, kur të përmirësohet situata e sigurisë.

Sipas tij, zgjedhjet presidenciale të caktuara për muajin maj janë absolutisht jolegjitime dhe se qeveria aktuale është “juntë jokushtetuese”.
XS
SM
MD
LG