Ndërlidhjet

Ministri i jashtëm i Emirateve të Bashkuara viziton Kosovën


Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan, foto nga arkivi
Ministri i Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheiku Abdullah Bin Zayed Al-Nahyan, po viziton sot Kosovën.

Gjatë kësaj vizite, ai do të takohet me presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe përfaqësues të tjerë institucionesh qendrore dhe lokale.
XS
SM
MD
LG