Ndërlidhjet

Rrjedhja e gazit shkaktoi shpërthimin në Nju Jork


Nju Jork, 12 mars 2014.
Një shpërthim ka shkatërruar dy ndërtesa me apartamente në Nju Jork, duke vrarë së paku dy persona dhe plagosur 17 të tjerë.

Kryetari i Nju Jorkut, Bill de Blasio, ka konfirmuar se shpërthimi është shkaktuar nga rrjedhja e gazit.

Numri i të vdekurve mund të rritet, pasi disa persona figurojnë ende të zhdukur.

Qindra policë dhe zjarrfikës kanë dalë në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG