Ndërlidhjet

Tërmet në Japoni, nuk raportohet për viktima


Ilustrim
Një tërmet i fortë e ka goditur sot ishillun jugor të Japonisë, Kyushu.

Shërbimi seizmologjik amerikan, ka bërë me dije se termeti ishte prej 6.4 shkallësh.

Epiqendra e termetit, thuhet të jetë qyteti Oita.

Nuk ka njoftime për viktima dhe dëmet e shkaktuara.

Shërbimi seizmologjik bën me dije se mjafton tërmet prej 6.3 shkallësh, që të shkaktohen dëme të mëdha
XS
SM
MD
LG