Ndërlidhjet

Sekretari amerikan i shtetit John Kery dhe ministri i jashtëm rus Sergei Lavrov posa janë takuar në Londër për të biseduar në lidhje me krizën në Ukrainë.

Pak para fillimit të takimit, sekretari amerikan i shtetit iu ka thënë gazetarëve se “është një situatë e vështirë” dhe se “kemi humbur shumë kohë” në gjetjen e një zgjidhje.
XS
SM
MD
LG