Ndërlidhjet

Protesta pro dhe kundër ndërhyrjes ruse në Krime


Moskë, 15 mars 2014.
Dhjetëra-mijëra njerëz janë tubuar të shtunën në Moskë, për të kundërshtuar aksionet e Rusisë në Krime.

Pjesëmarrësve në Marshin e Paqes u janë drejtuar udhëheqës të opozitës, ndërsa protestuesit kanë brohoritur “Rusia pa Putinin”.

Protesta vjen një ditë para referendumit në Krime të Ukrainës, ku banorët e këtij rajoni do të vendosin për bashkimin ose jo me Rusinë.

Po sot në Moskë është mbajtur edhe një tubim në mbështetje të ndërhyrjes së Rusisë në Krime.
XS
SM
MD
LG