Ndërlidhjet

Sllovakia shkon në balotazh për presidentin


Sllovaki - foto ilustruese
Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, dhe biznesmeni Andrej Kiska kanë fituar shumicën e votave në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale, që është mbajtur të shtunën.

Megjithatë, asnjëri nuk ka fituar numrin e mjaftueshëm për të shmangur balotazhin, i cili do të mbahet më 29 mars.

Sondazhet e opinionit tregojnë Ficon në përparësi.
XS
SM
MD
LG