Ndërlidhjet

Ushtria siriane avancon pranë kufirit me Libanin


Siri - foto arkivi
Ushtria siriane raportohet se ka hyrë në bastionin e fundit të rebelëve, pranë kufirit me Libanin, në veri të Damaskut.

Sipas televizionit shtetëror të Sirisë, ushtarët kanë avancuar brenda qytetit Jabrud dhe “kanë eliminuar qendrat e terroristëve”.

Aktivistët kanë konfirmuar se forcat qeveritare kanë sulmuar qytetin me bomba fuçi.

Kapja e këtij qyteti do ta ndihmonte presidentin Bashar al-Assad që të ndërpresë linjat e furnizimit ndërkufitar për rebelët nga Libani.
XS
SM
MD
LG