Ndërlidhjet

Pakistan: Turma djeg një tempull hindu


Pakistan
Në Pakistan, një turmë njerëzish i ka vënë flakën një tempulli hindu dhe një qendre të këtij komuniteti, pas dyshimeve se një hindu ka përdhosur kopjen e Kuranit.

Zjarrvënia ka ndodhur në qytetin Larkana, në jug të provincës Sindh.

Raportet thonë se policia ka marrë hindunë në paraburgim.

Incidenti ka ardhur pasi disa banorë kanë thënë se kanë parë faqet e Librit të Shenjtë në një kosh plehrash.
XS
SM
MD
LG