Ndërlidhjet

Sot pritet vënia e sanksioneve për Rusinë


Ilustrim
Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian gjatë ditës së sotme mund të dalin me saksione kundër Rusisë në lidhje me mbajtjen e referendumit në Krime.
Ministrtat e Jashtëm të BE-së pritet të takohen sot në Bruksel për të vendosur ngrirjen e pasurive dhe vënien e sanksioneve për viza ndaj disa zyrtarëve rus, duke dënuar kështu mbajtjen e referendumit në mënyrë të paligjshme.
Sanksionet nga Shtetet e Bashkuara pritet që të vijnë po ashtu sot ngase menjëherë pas përfundimit të referendumit, Obama ia ka bërë me dije homologut rus, se nuk do ti njohin asnjëherë rezultatet.
XS
SM
MD
LG