Ndërlidhjet

Bjellorusi: Arrestohen tetë aktivistë


Ilustrim
Policia në Bjellorusi i ka arrestuar tetë aktivistë duke përfshirë këtu edhe liderin e partisë opozitare Anatol Lyabedzka, si dhe dy gazetarë.

Aktivistët u arrestuan të dielën teksa po bënin fushatë për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen gjatë javës së ardhshme.

Aktivistët kishin të veshura bluza që mbanin të mbishkruara fotorgafi të të burgosurvve politikë.

Akuzat ndaj tyre ende nuk janë të njohura.

Ata pritet që sot të dalin para gjykatës.
XS
SM
MD
LG