Ndërlidhjet

Libi: Nga sulmi me bombë – pesë të vrarë


Pamje pas një eksplodimi të mëparshëm në Bengazi të Libisë
Televizioni shtetëror i Libisë raportoi se nga shpërthimi i një bombe afër një kapaciteti ushtarak në qytetin lindor Bengazi, janë vrarë pesë vetë dhe plagosur 13 të tjerë

Zyrtarët e sigurisë së Libisë thonë se eksplodimi i sotëm ka ndodhur jashtë bazës ushtarake dhe se materiali shërthyes ishte i vendosur në një automobil.

Në këtë qytet të Libisë kohëve të fundit është rritur numri i sulmeve kundër policisë dhe forcave të sigurisë nga militantët islamistë.
XS
SM
MD
LG