Ndërlidhjet

Obama dhe Merkel bisedojnë për traktatet në Krime


Ilustrim
Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti amerikan Barak Obama gjatë një bisede telefonike që kanë zhvilluar sot, shpalljen e pavarësisë nga ana e Krimesë dhe aneksimin e saj me Rusinë e kanë cilësuar si një “goditje të palejueshme për integritetin territorial të Ukrainës".

Sipas një njoftimi të lëshuar nga zyra e zonjes Merkel, të dy udhëheqësit kanë rishikuar vënien e sanksioneve të deritashme nga BE-ja dhe SHBA-të ndaj zyrtarëve rus ,dhe se të dytë janë zotuar se mbeten të hapur për dialog të mëtutjeshëm në këtë temë.
XS
SM
MD
LG