Ndërlidhjet

Turqi: Shtatë të vrarë në një zyre të statistikës


Pamje e urës së Bosforit që e lidhë pjesën aziatike dhe atë evropiane të Stambollit
Mediat e Turqisë raportojnë se një person i armatosur i ka vrarë gjashtë vetë, e pastaj e ka qëlluar edhe vetveten për vdekje.

Agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu, raportoi se sulmi i sotëm ndodhi në provincën lindore Kars, në degën e Institutit të statistikës shtetërore të Turqisë.

E përditshmja Hyrriyet tha se personi i armatosur ishte i punësuar në këtë institucion, i cili aktualisht ishte larguar nga puna.
XS
SM
MD
LG