Ndërlidhjet

Afganistan: Dy të vrarë nga një shpërthim


Ilustrim
Zyrtarët afgan kanë bërë me dije se dy persona janë vrarë pas eksplodimit të një bombe, që ishte ngjitur në një biçikletë në Afganistanin lindor.

Bomba ka shpërthyer sot në kryeqytetin e provincës Ghazni.
Zëvendësshefi i policisë provinciale, Asadullah Ensafi, ka bërë me dije se bomba vrau një polic dhe një civil.

Disa civilë të tjerë, sipas tij, janë plagosur si rezultat i këtij shpërthimi.

Ende asnjë grup, nuk e ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin.
XS
SM
MD
LG