Ndërlidhjet

Një i ri 13 vjeçar është vrarë sot në jug të Kajros në Egjipt, gjatë një përleshje që ngjau mes policisë dhe protestuesve.

Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë, tha se Amr Aly Muhammed, është vrarë nga të shtënat gjatë një proteste të përkrahsve të presidentit të përmbysur Muhamed Morsi.

Demonstruesit anti-qeveritar janë përleshur shpesh me forcat e sigurisë, që nga koha kur Morsi u përmbys në korrik të vitit të kaluar
XS
SM
MD
LG