Ndërlidhjet

Talibanët sulmojnë stacionin policor në Xhalalabad


Afganistan
Së paku dy policë dhe pesë kryengritës kanë vdekur nga një sulm në një stacion të policisë në Xhalalabad të Afganistanit.

Burimet zyrtare thonë se grupi i militantëve ka nisur sulmin me makinë bomë.

Mësohet se stacioni i televizionit shtetëror ka pësuar dëmtime të mëdha nga shpërthimi.

Zëdhënësi i talibanëve, Zabihullah Mujahid, ka thënë në një mesazh për mediat se sulmi është organizuar nga kryengritësit talibanë.
XS
SM
MD
LG