Ndërlidhjet

18 të vrarë nga sulmi vetëvrasës në Afganistan


Xhalalabad, 20 mars 2014.
Një sulm vetëvrasës në lindje të Afganistanit ka lënë të vdekur 18 persona, përfshirë dhjetë policë, një civil dhe shtatë sulmues.

Shefi i policisë së qarkut është në mesin e të vrarëve.

Sulmi ka pasur në shënjestër një stacion policor në qytetin Xhalalabad.

Zëvendësministri i Brendshëm, Mohammed Auyb Solangi, ka thënë se sulmi ka përfshirë një shpërthim vetëvrasës dhe dy bomba të telekomanduara.

Talibanët kanë marrë përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG