Ndërlidhjet

Putin nënshkruan ligjet sipas të cilave Krimeja bëhet pjesë e Rusisë


Ilustrim
Moska ka përfunduar procesin formal, me të cilin, gadishullin Krimeja e ka bërë pjesë të Rusisë.

Pas ratifikimit të traktatit nga Dhoma e lartë, presidenti Vladimir Putin, i ka nënshkruar sot ligjet sipas të cilave Krimeja do të inkorporohet dhe do të jetë pjesë e Federatës ruse.

Vendet perëndimore e kanë kundërshtuar aneksimin e Krimesë, duke e vlerësuar këtë si shkelje të ligjit mdërkombëtar
XS
SM
MD
LG