Ndërlidhjet

Irak: Arrinë në 27 numri i të vdekurve


Ilustrim
Numri i të vdekurve në veri të Irakun ,që nga nata e mbrëmshme llogaritet të jetë së paku 27 persona.

Shpërthimet dhe të shtënat nga të cilat humbën jetën këta njerëz, erdhën kur militantët islamik morrën nën kontroll fshatin Sarha, në veri të Irakut.

Luftimet në zonën që është rreth 200 kilometra në veri të Bagdatit kanë qenë të pandalura në javët e fundit ndërsa dhejtëra të vdekur janë raportuar gjatë sulmeve të ndryshme.

Sulmet e së premtes kanë ngjarë përveç në drejtim të forcave policore, edhe tek një grup personash që po festonte festivalin e pranverës, i njohur ndryshe si Norouz.
XS
SM
MD
LG